1. Sklenářův den se vydařil!

Sklenářův dolík logoKutnohorské neziskovky, které se podílejí na postupné obnově Sklenářova dolíku, uspořádaly na tomto místě v neděli 11.6. Sklenářův den plný aktivit pro děti i dospělé. Počasí nám přálo a děti si šestnáct soutěží včetně jízdy na koni velmi užily :-).

Podívejte se s námi:

http://www.moravcik.cz/2017/06/den-pana-sklenare/

V neděli 11.června se otevřel Sklenářův dolík zejména pro děti, ale nejen pro ně. První Sklenářův den odstartoval v jednu hodinu po poledni a nabídnul šestnáct různých aktivit pro děti a jejich rodiče či prarodiče. Tento den pro veřejnost připravily kutnohorské neziskové organizace, které se o oživení dolíku snaží již od roku 2015. Jmenovitě Oblastní charita, KHnet (spolu s Městskou knihovnou), Denemark, Skaut a Kaňkovské sedlo.

Veškeré potřebné informace dostal každý u vstupu v informačním stánku, zde se rovněž rozdávaly Sklenářovy pasy na razítka za účast v jednotlivých aktivitách. Kdo z dětí měl vyplněný pas razítky, dostal tady sladkou odměnu a placku na triko s logem Sklenářova dolíku.

Hned za infostánkem do dolíku bylo zastavení s „poznávačkou“ starých věcí. Těch bylo opravdu hodně a daly zabrat i dospělým, také proto byl stánek pořád obležen. Po absolvování jízdy zručnosti s kolečkem na dalším zastavení se mohli návštěvníci procvičit ve znalosti listů stromů, které rostou v dolíku, což byl docela oříšek. Zatloukání hřebíků do špalku, to bylo často společné dílo dětí a rodičů. Kuličky jsou tradiční dětskou disciplínou a podle toho to také u aktivity vypadalo. V místech budoucího hřiště byla situována netradiční Kimova hra - na stromech byly umístěny obrázky, které si měly děti zapamatovat a potom je z hlavy vyjmenovat. U druhého vstupu do dolíku bylo hned několik aktivit, hledání drahých kamenů v trávě, kroket s pravidly dle pana Sklenáře, pod rozlehlou jabloní poznávaly děti stopy zvířat a hádaly, čím se zvířata živí, dále loutkové divadlo s pohádkovým příběhem o perníkové chaloupce. Místo dotvořila velmi žádaná aktivita jízdy na koni, který do dolíku zavítal z nedalekého Kaňku. Pokud chtěl návštěvník poznat všechno, co bylo pro něj připravené, vydal se další cestou do nitra dolíku, kde na něj čekal pétanque, smyslové poznávání vůní, tvarů a u Sklenářovy „studny“ byly umístěny tři aktivity, které měly potrápit hlavně mozkové závity – hledání čtyřlístků, rébusy a kvízy a nakonec Sklenářův internet.

Nezapomnělo se ani na další potřeby dětí a jejich doprovodu a tak se u stánku s občerstvením dal zahnat hlad a uhasit žízeň. Zároveň se zde přirozeně vytvořilo místo setkávání, místo pro popovídání a odpočinek.

Podle odhadu organizátorů akce za celé odpoledne přišlo bezmála pět set lidí. To je na první ročník úžasný výsledek, který svědčí o tom, že tato lokalita není lidem lhostejná a zajímají se o to, co se tam děje a jak se dříve zanedbaná džungle plná skládek stává místem, kam lidé rádi chodí za odpočinkem i poznáním. Takto vyjádřená podpora veřejnosti nás velmi těší a i díky tomu víme, že jsme se vydali správným směrem. Děkujeme.

Robert Otruba

číslo účtu pro dary
 

SKLENÁŘŮV DOLÍK

 

Společný projekt kutnohorských neziskovek

 
 

Adopce na dálku


Podporujeme vzdělávání
indické dívky Celestine.

2351_3

Celestine

 
 

NÁKUPEM NA GIVT.CZ PODPOŘÍTE
NAŠI ORGANIZACI

 

 

Nakupte přes GIVT ve svém
oblíbeném internetovém obchodu
a GIVT část peněz z Vaší útraty
pošle nám.

Děkujeme!
 

https://givt.cz/