Oblastní charita Kutná Hora

Sociální pracovník - terénní

Čáslav Plný úvazek listopad nebo dohodou výběrové řízení
Kontaktní osoba
Mgr. Monika Pospíšilová DiS.

personalistka, administrativní pracovnice, metodička VP
Tel.: 731 405 538 E-mail: monika.pospisilova@kh.hk.caritas.cz

Oblastní charita Kutná Hora, Centrum Domek v Čáslavi

vyhlašuje výběrové řízení na pracovní místo

SOCIÁLNÍ PRACOVNÍK (terénní)

Náplň práce:

 Jde především o sociální práci v terénní formě služby NZDM (nízkoprahové zařízení pro děti a mládež) v odpoledních hodinách:

  • oslovování, navazování a udržovaní kontaktu s dětmi a mladými lidmi od 6 do 26 let, kteří jsou ohroženi nepříznivými sociálními vlivy
  • orientovat děti a mladé lidi v jejich situaci, minimalizovat sociální a zdravotní rizika
    a zlepšit předpoklady pro jejich kvalitní život
  • organizování preventivních a volnočasových aktivit v terénu

V dopoledních hodinách o terénní sociální práci s rodinami v jejich přirozeném prostředí a práce v předškolkovém klubíku pro děti od 2,5 do 5 let (SASRD - sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi), dle potřeby.

  • podpora a nácvik rodičovského chování (zaměřené na práci s matkou – denní režim, zohledňovat citové potřeby,…)
  • podpora a nácvik péče o dítě
  • posilování schopností rodičů nastavovat hranice ve výchově
  • vedení hospodaření (splátkové kalendáře, levné nákupy, nácvik vaření,…)
  • vedení k pravidelné zdravotní péči o sebe a děti
  • vedení rodičů k hygienickým návykům
  • udržování domácnosti (podpora/nácvik praní, úklidu, žehlení,…)
  • předškolní vzdělávání dětí

Dále:
* administrativa související s poskytováním obou služeb (zápisy o provedených úkonech, práce s dokumentací klientů)
* účast na poradách, supervizích, povinném vzdělávání, organizace potravinové pomoci

Požadujeme:

  • SP - vzdělání VOŠ, VŠ dle zákona 108/2006 Sb., zákon o sociálních službách
  • zkušenosti s prací v soc. sl. NZDM a SASRD výhodou
  • schopnost a ochota k znovuzavedení a rozšíření terénní formy služby NZDM
  • komunikační dovednosti, spolehlivost, trpělivost, lidský přístup, nekonfliktní povaha
  • schopnost organizovat hry, volnočasové aktivity a vést preventivní programy v terénu
  • schopnost řešit problémy klientů v terénu
  • pochopení a kladný vztah k dětem, mladým lidem a rodinám i ze sociálně znevýhodněného prostředí
  • schopnost především samostatné práce
  • schopnost oslovování neznámých dětí a mladých lidí „na ulici“
  • práce s PC na uživatelské úrovni
  • ztotožnění se s posláním Charity
  • zdravotní způsobilost, trestní bezúhonnost
  • řidičský průkaz sk. B – aktivní řidič PODMÍNKOU !!!

Nabízíme:

  • pracovní smlouvu na dobu určitou na 1 rok s možností dalšího prodloužení
  • práci na plný úvazek 1,0 (40 hodin týdně)
  • práce 5 x týdně (pondělí až pátek) od 7,30 do 16,00 hodin.
  • úhradu kurzů v rámci povinného vzdělávání dle zákona 108/2006 Sb.
  • 25 dní dovolené + 2 dny ředitelského volna (před velikonočními a vánočními svátky)
  • možnost získání mimořádné odměny ke mzdě
  • mzda odpovídající zkušenostem a praxi, po zkušební době navíc osobní ohodnocení
  • realizovat se v sociálních službách, kde každý den je jiný
  • rozvíjet sociální služby dle nových poznatků a změn

Předpokládaný nástup: listopad 2023 nebo dohodou

Strukturovaný životopis a motivační dopis zasílejte  na adresu: monika.pospisilova@kh.hk.caritas.cz. Do životopisu nezapomeňte uvést, že souhlasíte s tím, aby Oblastní charita Kutná Hora uchovávala a zpracovávala zaslané údaje dle zákona č. 110/2019 Sb., o ochraně osobních údajů, za účelem vypsaného výběrového řízení.

Více informací o pozici poskytne Bc. Radmila Fedora, DiS., vedoucí Centra Domek, tel. 731 598 983.

Vybraní uchazeči budou telefonicky kontaktováni a pozvání k ústním pohovorům. Vyhrazujeme si právo prodloužit výběrové řízení, případně neobsadit pracovní pozici v případě, že uchazeči nenaplní očekávání organizace.