Pošlete kačku na dobrou věc. Kachny půjdou příkladem, vlétnou do toho z mostu rovnou po hlavě

Kačenky 2Závod plastových kachniček po říčce Vrchlici, který chystá charitní Středisko Na Sioně pod názvem Pošli kačku, nebude pouze rozmarem pro jedno dubnové odpoledne. Středisko, jež je součástí Oblastní charity Kutná Hora, chce zábavnou benefiční akcí získat část prostředků na nákup nového automobilu pro své pracovnice.

Ty dojíždějí za dětmi s poruchami autistického spektra či zdravotním postižením a pomáhají jim i jejich rodinám ulehčit život.
Přispět na nákup vozidla, a pomoci tak rodinám postižených dětí, může každý, kdo do závodu přihlásí alespoň jednu „svou“ kachničku. A to tak, že si za 50 korun koupí její startovní číslo, kachničku už dodá charita. Středisko Na Sioně jich má připraveno několik stovek, vypůjčilo si je od charitativních organizací I MY ze Soběslavi a APLA Jižní Čechy, které benefiční kachní závody pořádají pravidelně.
Vítězové závodů, tedy ti, jejichž kačenky doplují po proudu Vrchlice do cíle jako první, obdrží ceny v podobě voucherů – poukázek opravňujících k volnému vstupu do různých zařízení. Například do dětské herny Amálka, kutnohorského zrcadlového bludiště, habrkovického Ringellandu a podobně.
Prodej startovních čísel k závodu, který se uskuteční 27. dubna, bude spuštěn 3. dubna. Kachničky označené startovními čísly vhodí všechny najednou do Vrchlice z mostu pod železničním viaduktem u parku pod Vlašským dvorem místostarosta Kutné Hory Vít Šnajdr, který nad akcí převzal záštitu. Cíl závodu bude u Středových pekáren.
Kutnohorská charita už trasu závodu testovala. „První kačka průzkumnice jí proplula bez větších potíží. Trasa je opravdu dobrodružná. V závěru čeká kačenky jez, který může těsně před cílem zamíchat pořadím,“ říká Tereza Šedivcová ze Střediska Na Sioně, které v případě dobrého počasí chystá v cíli závodu ještě doprovodný program pro děti. Bude tu připraveno malování na obličej, sportovní koutek, tvořivé dílničky či nafukovací mašinka.
Startovní číslo nebo více čísel mohou zájemci získat třemi způsoby: U sbírkové pokladny v informačním centru na kutnohorském Palackého náměstí, dále posláním e-mailu na adresu poslikacku@kh.hk.caritas.cz (přijde odpověď s číslem účtu pro uhrazení částky) nebo si budou moci startovní číslo koupit u dvojice prodejců oblečených do žlutých kostýmů. Ti vyrazí do ulic Kutné Hory a označeni budou vizitkou s razítkem charity, na požádání předloží kopii povolení veřejné sbírky.
Charitní Středisko Na Sioně potřebuje ke svým třem stávajícím vozům koupit do tří let další tři auta. Zájem o služby střediska stoupá. „Tým odborných poradkyň se za 15 let, po které Středisko Na Sioně funguje, rozrostl ze tří na 10 osob. Také počet klientů stále narůstá. Jenže nedostatečný počet aut omezuje naše návštěvy v rodinách,“ vysvětluje Tereza Šedivcová.
Středisko Na Sioně potřebuje vybrat při různých benefičních akcích na auto alespoň 200 tisíc korun. „Odhadnout výtěžek ze závodu Pošli kačku ale lze velmi těžko, jde o první ročník. Předpokládám, že získáme mezi 10 až 50 tisíci korunami,“ domnívá se Tereza Šedivcová.
Středisko využívá vozy k cestám odborně vyškolených pracovnic do rodin dětí s postižením. „Jezdíme k dětem předčasně narozeným, s nerovnoměrným vývojem, mentálním či kombinovaným postižením a poruchou autistického spektra,“ vyjmenovává Tereza Šedivcová.
Odborníci učí rodiče, jak by měli s dítětem správně pracovat, aby se co nejlépe rozvíjelo. „Umíme doporučit vhodné pomůcky pro rozvoj dítěte, které i zdarma půjčujeme, vytipovat specialisty, poskytnout podporu při vyjednávání ve školce. Oporu mnohokrát potřebuje celá rodina, rodiče i zdraví sourozenci,“ dodává Tereza Šedivcová. Středisko proto organizuje také setkávání rodičů dětí s postižením, kde mohou sdílet své prožitky.
Partnery kachního závodu jsou například dětská herna Amálka, KDU-ČSL, Česká obec sokolská či Nadační fond AVAST. „Bez pomoci partnerů se neobejdeme,“ zdůrazňuje Tereza Šedivcová. Nadační fond české nadnárodní softwarové firmy AVAST přispěje deseti tisíci korunami na organizaci akce, KDU-ČSL dodá do dětského programu nafukovací lokomotivu, firma Grafický servis navrhne plakáty a sokolové se postarají o sportovní koutek. Další partneři věnují ceny pro vítěze závodu.

Tříkrálová sbírka 2019
Chci pomoci
 

SKLENÁŘŮV DOLÍK

 

Společný projekt kutnohorských neziskovek

 
 

Adopce na dálku 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podporujeme vzdělávání indických dívek Celestine, Ann Mary
a Milagreen Minejes
z oblastí Belgaum a Bangalore.

 

Adopce na dálku.pdf

 
 

NÁKUPEM NA GIVT.CZ PODPOŘÍTE
NAŠI ORGANIZACI

 

Nakupte přes GIVT ve svém
oblíbeném internetovém obchodu
a GIVT část peněz z Vaší útraty
pošle nám.

Děkujeme!
 
http://bit.ly/OblastníCharitaKutnáHora