TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2023 PODPOŘÍ SENIORY A ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÉ CENTRA PŘÍSTAV
29. prosince 2022 Články

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2023 PODPOŘÍ SENIORY A ZDRAVOTNĚ POSTIŽENÉ CENTRA PŘÍSTAV

Tři králové vyjdou v sobotu 7. ledna 2023 do kutnohorských ulic, aby lidem popřáli zdraví, štěstí a dlouhá léta a poprosili o dar na pomoc potřebným. Vaše dary podpoří realizaci sociálních služeb pro seniory a osoby se zdravotním postižením a duševním onemocněním charitního Centra Přístav v Kutné Hoře. Koledníci zazpívají tříkrálovou koledu v tento den také v Čáslavi, Poděbradech a okolních obcích.

„Záměr sbírky určujeme vždy podle toho, kde víme, že nám Vaše štědrost nejvíce pomůže. Proto bychom rádi v roce 2023 podpořili realizaci sociálních služeb pro seniory a osoby se zdravotním postižením a duševním onemocněním v nově zrekonstruovaném Centru Přístav v ulici Jiřího z Poděbrad,“ vysvětluje Robert Otruba, ředitel kutnohorské charity. A dodává: „Na podporu tohoto centra probíhaly v roce 2022 různé akce, které vyvrcholily benefičním koncertem a vánočním stromem splněných přání. Je to z toho důvodu, že nám velmi rychle přibývají klienti zejména s duševním onemocněním. Konkrétně nárůst těchto klientů v sociální rehabilitaci je v meziročním srovnání stoprocentní.“ Část výtěžku věnujeme na provoz Dobrovolnického centra, které posílá dobrovolníky do nemocnic, domovů sociální péče, pomáhá ve střediscích charity.

Tříkrálovou sbírku můžete podpořit příspěvkem do statických pokladniček umístěných u našich partnerů, v kostelech, v lékárnách nebo v obchodech. Pokladničku nám již tradičně umisťují naši partneři Philip Morris ČR a Foxconn Česká republika. Přispívat do nich můžete až do 15. ledna. Seznam najdete na webu www.kh.charita.cz/trikralova-sbirka/.

Dar můžete poslat z pohodlí svého domova od 1. ledna do 31. ledna 2023 bezhotovostně na účet sbírky 66008822/0800 s variabilním symbolem 777955011. Další možností je online pokladnička na webu www.trikralovasbirka.cz, kde zadáte PSČ vašeho města nebo obce a přehrát si požehnání od kněze Zbigniewa Czendlika. Do online pokladničky lze přispět po celý rok 2023.

Srdečně Vás také zveme na již tradiční tříkrálový koncert, který se uskuteční 8. ledna 2023 v 16,00 v sedlecké katedrále Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele. Vystoupí žáci varhanního oddělení Konzervatoře Pardubice ze tříd Mgr. Aleše Bárty, MgA. Pavla Svobody a MgA Michala Hanuše.

Tříkrálovou sbírku doprovází fotosoutěž pro koledníky na Instagramu, kterou pořádá Charita ČR. Stačí se vyfotit při koledování na známém místě města, ať už je to kostel, socha nebo nejstarší strom. Fotku zveřejnit na Instagramu v příspěvku nebo ve story a označit profil @trikralova_sbirka a přidat hashtag #kolednickasoutez. Vyhrát můžete skvělé ceny od T-Mobile CZ. Více informací a pravidla soutěže najdete na webu www.trikralovasbirka.cz.

Tříkrálové koledování v roce 2022 přineslo rekordní výtěžek přes hranici jednoho milionu korun. Tato událost byla zaznamenána i v kronice Města Kutné Hory. My jsme díky této částce mohli realizovat celý záměr sbírky. Díky Vám, štědrým dárcům, jsme mohli zakoupit automobil pro aktivizační služby pro rodiny s dětmi. Po rozšíření Občanské poradny Střediska Racek do Zruče nad Sázavou a Zbraslavic nám výrazně přibylo klientů, za kterými jezdíme i díky Vám, Dacií Lodgy. Z darů jsme financovali činnost Dobrovolnického centra nebo jsme přispěli na pracovní zkušenosti klientů se zdravotním znevýhodněním Centra Přístav. Upřímně děkujeme všem dárcům za jejich velkorysost a štědrost, malým i velkým koledníkům, partnerům a všem dobrovolníkům za jejich úsilí a velké nasazení. Jsme za to velmi rádi, vážíme si všech dárců a každé koruny vložené do Tříkrálové sbírky,“ děkuje Robert Otruba.

tisková zpráva Oblastní charity Kutná Hora

Mgr. Marcela Mommersová

specialista komunikace a PR
Tel.: 607 714 535 E-mail: 88EmV-548hzwVbigc8m%C9.43dkmRb~lWlkmb