obecny_rouska_BANNER_LANDING_PAGE_1366x486

TŘI KRÁLOVÉ PŘIJDOU !

ZAČNĚTE ROK DOBRÝM SKUTKEM!

Jsme Vám nablízku i v době covidové a můžeme dál pomáhat nemocným a potřebným také díky Vašim dobrým skutkům. Věříme, že i letos v této mimořádné době, nám pomůžete.

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci a opatřením PES 5 zatím tři králové nemohou vyrazit na koledu do ulic. Tříkrálovou sbírku však můžete podpořit návštěvou online koledy na tříkrálovém webu a darem do online kasičky, nebo přispět do pokladničky v domluvených místech v našem regionu. Pomůžete i darem na účet Tříkrálové sbírky s variabilním symbolem pro kutnohorskou charitu nebo rychlou platbou přes QR kód.

JAK PŘISPĚT

ONLINE KOLEDA

NÁVŠTĚVOU ON-LINE KOLEDY

Navštivte ONLINE koledu na www.trikralovasbirka.cz, napište PSČ 284 01 nebo Vaší obce či města a přispějte do ONLINE kasičky přímo sociálním službám Oblastní charity Kutná Hora.

Až Vám koledníci zazpívají, přehrajte si požehnání Mons. Josefa Suchára z Neratova, vyberte si dárek a podpořte charitní práci.

Pomozte s návštěvou ONLINE koledy také svým rodičům a prarodičům.

Potvrzení o daru vám vystaví Charita ČR v tomto odkaze.

tks_pokladničky2

PŘÍSPĚVKEM DO POKLADNIČEK

Koledujeme mimořádně od
1. do 24. ledna 2021.

Zde je seznam zapečetěných pokladniček umístěných ve Vašich městech a obcích.

K+M+B 2021?
Požehnání domů obvykle konají koledníci v průběhu tříkrálové sbírky. Na stolcích v kostele Matky Boží Na Náměti a v chrámu sv. Barbory vždy před nebo po skončení bohoslužby jsou k dispozici posvěcené křídy.V klášterním kostele v Poděbradově ulici denně 8.00 – 16.00.

Sdílejte koledu na facebooku nebo Instagramu jako správný KING.

 

NABOR_ROUSKA_AKTUALITY_HP_539x360_1

FINANČNÍM DAREM

 • ÚČET: 66008822/0800
  variabilní symbol: 77705011
  Česká spořitelna a.s.

  Tento účet s variabilním symbolem je přímo určen pro Vaše finanční dary pro Tříkrálovou sbírku Oblastní charitu Kutná Hora.
 • Rychlou QR platbou

  QR PLATBA

  Načtěte si do aplikace mobilního bankovnictví QR kód a zadejte příjemce Oblastní charita Kutná Hora.
IMG_0042_foto_Jakub_Žák_small

HLAVNÍ ZÁMĚR TŘÍKRÁLOVÉ SBÍRKY  2021

Svými dary přispějete na automobil pro stále se rozšiřující terénní služby pro klienty Občanské poradny a pro lidi bez domova, na činnost Dobrovolnického centra a na prorodinné aktivity center Kopretina, Domek a Maják.

Děkujeme Vám! Velmi si Vaší pomoci vážíme. Oceníme ji více než kdykoliv jindy.

Kde také pomáhá Tříkrálová sbírka 2020?

tks2

KONTAKTY NA KOORDINÁTORKY TŘÍKRÁLOVÉ SBÍRKY OBLASTNÍ CHARITY KUTNÁ HORA

 

Jindřiška Vinická: jindriska.vinicka@kh.hk.caritas.cz, tel. 733 755 972
Pavlína Licková: pavlina.lickova@kh.hk.caritas.cz, tel. 776 712 008
Markéta Sieglová: marketa.sieglova@kh.hk.caritas.cz, tel. 731 598 866

Tříkrálový koncert se vydařil a sbírka pokračuje online
13. ledna 2021 Charita Česká republika

Tříkrálový koncert se vydařil a sbírka pokračuje online

Více než 2,1 milionu korun poslali během Tříkrálového koncertu jeho diváci pomocí dárcovských SMS. Tradiční Tříkrálový koncert, který je každoročním poděkováním koledníkům, partnerům i všem dárcům a příznivcům odvysílala Česká televize v neděli 10. ledna večer. Tříkrálová sbírka však stále pokračuje – v online prostoru i prostřednictvím „statických pokladniček“. Pandemie nemoci covid-19 a související přijatá opatření totiž letos nedovolují koledníkům vyjít do ulic. To však vede k hledání nových cest, jak sbírku lidem otevřít. 

Tříkrálový koncert odvysílá Česká televize bez koledníků v publiku
7. ledna 2021 Charita Česká republika

Tříkrálový koncert odvysílá Česká televize bez koledníků v publiku

Nenechte si ujít letošní Tříkrálový koncert, který bude v mnoha ohledech jiný. Odvysílá ho Česká televize v neděli 10. ledna od 18 hodin v přímém přenosu na programu ČT1. Koncertem provází Martina Kociánová a Jan Čenský, účinkují Alena Antalová, Michal Hrůza s kapelou, Leona Machálková, Pokáč a VOXEL & Spol. 

Kuchyňské vybavení pro rodiny s dětmi z vyhořelé ubytovny
7. ledna 2021 Články

Kuchyňské vybavení pro rodiny s dětmi z vyhořelé ubytovny

Sbírka od 8. ledna od 8 do 12 hodin včetně víkendu, adresa Trebišovská 611, středisko Atrium, kontakt: Slávka Kunášková, 731598874. Sbírka v neděli 10. ledna skončila.

Tři králové přicházejí!
6. ledna 2021 Články

Tři králové přicházejí!

Tři králové přicházejí. Přinášejí radost a boží požehnání. Netradiční okolnosti s sebou letos přinesly i netradiční řešení. Naši koledníci dorazí ONLINE. Jedno ale zůstává stejné. Společně s námi můžete svým příspěvkem pomoci lidem v nouzi.

Materiální pomoc lidem, dětem z vyhořelé ubytovny
5. ledna 2021 Články

Materiální pomoc lidem, dětem z vyhořelé ubytovny

Vámi darovaná materiální pomoc lidem z vyhořelé ubytovny se již ve spolupráci s krizovou manažerkou Města Kutné Hory dostává přímo postiženým rodinám.

Kolednická výzva 2021
1. ledna 2021 Tříkrálová sbírka

Kolednická výzva 2021

Připojte se k online koledníkům. Nahrávejte na Facebook a Instagram online koledu ve vlastním podání!

Tři králové přijdou a popřejí lidem online
29. prosince 2020 Diecézní katolická charita Hradec Králové

Tři králové přijdou a popřejí lidem online

Pandemie zasáhne i do průběhu tradiční dobročinné Tříkrálové sbírky, a tak po dobu trvání 5. stupně PES kolednické skupinky do ulic nevyjdou, protože zdraví koledníků a dárců je pro Charitu na prvním místě. O koledu ale lidé nepřijdou. Tři králové dorazí mimořádně online a popřejí lidem štěstí, zdraví a dlouhá léta na www.trikralovasbirka.cz od 1. až do 24. ledna 2021. Cíl a motto sbírky zůstávají stejné – hlavní je pomoc nemocným a potřebným lidem v nouzi. V případě návratu do 4. stupně PES je většina Charit připravena na koledování s rouškami.

Koleda bude online
25. prosince 2020 Tříkrálová sbírka

Koleda bude online

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci a celostátně přijatým opatřením rozhodlo vedení Charity Česká republika, že po dobu trvání pátého stupně PES kolednické skupinky do ulic nevyrazí.

Dopis nejen pro pracovníky kutnohorské charity
22. prosince 2020 Články

Dopis nejen pro pracovníky kutnohorské charity

Spolu s dárky pro naše babičky a dědečky jsme dostali i jeden krásný dopis, o který by byla velká škoda se s Vámi nepodělit. Nepatří jen nám a našim uživatelům, ale všem sociálním pracovníkům, pečovatelům, zdravotním sestřičkám, ... prostě všem pracovníkům sociálních služeb i pomocnému personálu, babičkám a dědečkům.

Vánoční dárky pro seniory Centra Přístav díky iniciativě Báry K.
22. prosince 2020 Články

Vánoční dárky pro seniory Centra Přístav díky iniciativě Báry K.

Stejně jako v loňském roce i letos v první půlce prosince vyhlásila Bára K. na svém facebookovém profilu akci "dárečky babičkám a dědečkům". Celkem jsme obdarovali 33 uživatelů aktivizačních programů pro seniory Centra Přístav a Charitní pečovatelské služby včetně holčičky, o kterou se stará její babička, protože ji opustila maminka.

Provoz v charitě během vánočních svátků a nového roku.
22. prosince 2020 Články

Provoz v charitě během vánočních svátků a nového roku.

Provoz kutnohorských a čáslavských charitních středisek/center během vánočních svátků a nového roku.

Světlo na vašich cestách po všechny dny nového roku 2021
21. prosince 2020 Články

Světlo na vašich cestách po všechny dny nového roku 2021

Přejeme Vám a Vašim rodinám pokojné vánoční svátky a světlo na vašich cestách po všechny dny roku 2021. Děkujeme za Vaši přízeň a podporu, velmi si jí vážíme. Těšíme se na společná setkávání a radost z pomáhání i v roce příštím.

Oblastní charita Kutná Hora Zaměstnavatelem roku 2020
17. prosince 2020 Články

Oblastní charita Kutná Hora Zaměstnavatelem roku 2020

Převzali jsme ocenění Zaměstanavatele roku 2020 - Stejná šance, kterou pravidelně vyhlašuje organizace Rytmus Střední Čechy, o.p.s. pro region Střední Čechy. Sice nemohlo proběhnout slavnostní vyhlášení a setkání všech nominovaných firem, ale myšlenka rovných příležitostí pro lidi se zdravotním postižením platí bez ohledu na mimořádné situace. Zaměstnáváme kolegyně a kolegy se zdravotním postižením na běžných pracovních místech a přizpůsobujeme se jejich možnostem. Neděláme rozdíly, jsou součástí našeho charitního týmu.

Sobotní koncert na ČT1 pomůže samoživitelkám
16. prosince 2020 Charita Česká republika

Sobotní koncert na ČT1 pomůže samoživitelkám

Vedle obvyklých čtyř adventních koncertů letos Česká televize odvysílá ještě pátý, mimořádný. Můžete ho sledovat v sobotu 19. prosince 2020 od 21.30 hodin na programu ČT1. Jeho výtěžek je určen na podporu rodičů – samoživitelů a Česká televize si pro něj vybrala Charitu jako svého partnera. Vybrané peníze tedy pomohou samoživitelkám a samoživitelům naším prostřednictvím. Během koncertu, jehož patronkami jsou reportérky ČT Lea Surovcová a Nora Fridrichová, uvidíte tři příběhy naši klientů a také rozhovory se sociální pracovnicí Romanou Karták a generálním sekretářem Charity Jakubem Líčkou.

Tři králové přijdou!
8. prosince 2020 Články

Tři králové přijdou!

Přípravy na Tříkrálovou sbírku 2021 jsou v plném proudu. S jistotou v tuto chvíli víme, že Tři králové přijdou ONLINE a Vy budete moci přispět do ONLINE pokladničky přímo pro Oblastní charitu Kutná Hora. Jestli tříkrálová koleda bude znít lednovými ulicemi zatím, s ohledem na epidemiologickou situaci, nevíme. Přesto se připravujeme i na koledu v rouškách tak, abychom ochránili naše koledníky i příznivce.

Náš průzkum: Každý osmý Čech má strach, že se do roka bude muset stěhovat
25. listopadu 2020 Charita Česká republika

Náš průzkum: Každý osmý Čech má strach, že se do roka bude muset stěhovat

O střechu nad hlavou ve stáří se bojí třetina lidí. Jen 4 procenta lidí si myslí, že bydlení v České republice je dobře dostupné. Každý osmý člověk se obává, že bude muset v následujících 12 měsících současné bydlení opustit, v případě nájemních bytů se toho bojí dokonce každý čtvrtý. Ukázal to průzkum na téma dostupnosti bydlení připravený pro Charitu Česká republika a katolickou církev agenturou Median.

Letošní Sbírka potravin vynesla 440 tun zboží pro potřebné
24. listopadu 2020 Charita Česká republika

Letošní Sbírka potravin vynesla 440 tun zboží pro potřebné

Zakoupením trvanlivých potravin anebo drogistického zboží je možné přispět lidem a rodinám v nouzi. Celostátní akce Sbírka potravin proběhla ve vybraných prodejnách obchodních řetězců a pokračuje v online obchodech do 1. prosince. 

Papež František vyzývá: Podej svou ruku chudákovi!
14. listopadu 2020 Charita Česká republika

Papež František vyzývá: Podej svou ruku chudákovi!

Chudí lidé kolem nás jsou naším svědomím, nepřehlížejme je. Současná epidemie přinesla nová svědectví o tom, jak vnímat starozákonní slova Podej svou ruku chudákovi. Tento biblický citát je výchozím mottem papežova poselství k Světovému dni chudých, který si letos připomínáme 15. listopadu.

Možné scénáře Tříkrálové sbírky 2021
11. listopadu 2020 Články

Možné scénáře Tříkrálové sbírky 2021

Jako každý rok i letos jsou přípravy na Tříkrálovou sbírku v plném proudu. Nevíme, jestli tříkrálová koleda bude znít lednovými ulicemi. Připravujeme možné scénáře s ohledem na epidemiologickou situaci, která se ale nedá dopředu naplánovat. Abychom ochránili naše příznivce i koledníky, připravujeme se na koledu v rouškách, ale i koledu virtuální.

Stát selhává s plošným testováním v sociálních službách, Charita si testuje sama
6. listopadu 2020 Charita Česká republika

Stát selhává s plošným testováním v sociálních službách, Charita si testuje sama

Ukazuje se, že stát při nákupu antigenních testů a jejich distribuci selhává. Od středy 4. listopadu se mělo ve všech domovech seniorů, stacionářích a dalších pobytových sociálních zařízeních v České republice začít s povinným plošným testováním na covid-19. Vláda však dosud neví, kdo a jak objednané testy zaplatí a bude distribuovat. Charita Česká republika, která už mnohde přes tři týdny sama testuje jak zaměstnance, tak klienty zařízení, navrhuje doplnit vládní nařízení o testování pacientů v domácí zdravotní péči a zajistit kromě testovacích sad i podporu přetíženým pečovatelským týmům.

Tříkrálová koleda zazní!
3. listopadu 2020 Tříkrálová sbírka

Tříkrálová koleda zazní!

Možná letos nebude znít ulicemi, ale štěstí, zdraví, dlouhá léta, a především požehnání do roku 2021 chtějí koledníci přinést do vašich domovů i navzdory koronavirovým opatřením. Nemusíte se bát – zdraví našich příznivců i koledníků je pro Charitu na prvním místě, a tak se tři králové pilně připravují na koledu s rouškami i koledu virtuální.

Pomoc seniorům a zdravotně handicapovaným lidem v Kutné Hoře
23. října 2020 Články

Pomoc seniorům a zdravotně handicapovaným lidem v Kutné Hoře

Nejen naše Dobrovolnické centrum nabízí svoji pomoc. Také další neziskové organizace ve spolupráci s Městem Kutná Hora Vám pomohou. Můžete volat na linky pomoci nebo využít senior taxi. Seniorům nad 65 let nabízí Nemocnice Kutná Hora zdarma rychlotest na Covid 19.

Důležité je řídit se zdravým rozumem, říká Zdeňka Švancarová z charitní Linky důvěry
20. října 2020 Charita Česká republika

Důležité je řídit se zdravým rozumem, říká Zdeňka Švancarová z charitní Linky důvěry

V těchto dnech roste počet lidí, kteří pociťují úzkost nebo obavy vyvolané jak strachem z nákazy koronavirem, tak existenčními problémy. Mnoho rodin musí řešit nezvyklé situace kvůli on-line školní výuce nebo starším příbuzným v pobytových zařízeních a podobně. Na to, s čím se volající nejčastěji potýkají, jsme se ptali paní Zdeňky Švancarové z celostátní Linky důvěry provozované Oblastní Charitou Blansko.

Preventivní opatření v Občanské poradně v Kutné Hoře
20. října 2020 Články

Preventivní opatření v Občanské poradně v Kutné Hoře

Občanská poradna Kutná Hora při charitním Středisku Racek v Trebišovské ulici 611 upřednostňuje telefonické a e-mailové konzultace.  

Charita v druhé vlně koronakrize: největším úkolem je udržet domácí péči
16. října 2020 Charita Česká republika

Charita v druhé vlně koronakrize: největším úkolem je udržet domácí péči

Na podzim přišla podle očekávání nová vlna šíření koronaviru – a tak i nová starost o lidi, o něž Charita pečuje. Některá zařízení, například stacionáře pro seniory a lidi s postižením a volnočasové kluby pro mládež, musela být kvůli nařízením vlády uzavřena. V pobytových zařízeních, jako jsou domovy pro seniory a domovy se zvláštním režimem, byly zakázány návštěvy. Stejně tomu bylo i na jaře.