Trikralova_sbirka_DEKUJEME_30_4_landing-page_1366x486

VÝTĚŽEK TŘÍKRÁLOVÉ SBÍRKY 2021 V OBLASTNÍ CHARITĚ KUTNÁ HORA

Tříkrálová sbírka do statických pokladniček skončila. Přispěli jste krásnou částkou 292 011 Kč. Děkujeme všem dárcům a také partnerům za umístění pokladničky.
Výtěžky jednotlivých obcí najdete ZDE.
Výtěžky pokladniček u jednotlivých partnerů můžete najít ZDE.
Výtěžek ONLINE KOLEDY JE 119 742 Kč.

CELKEM JSTE DAROVALI 411 753 Kč. DĚKUJEME!

 (Z výtěžku sbírky zůstává 65 % kutnohorské charitě, která koledování zorganizovala, 15 % využije na své projekty příslušná diecézní Charita, 10 % pomůže potřebným v zahraničí, 5 % jde na celostátní projekty a zákonných 5 % na režii sbírky).

Výsledky Tříkrálové sbírky 2021 za celou Charitu ČR se můžete podívat ZDE.

MIMOŘÁDNÁ TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA LETOS JEŠTĚ NEKONČÍ. PŘISPÍVAT MŮŽETE DO ONLINE KOLEDY AŽ DO 30. 4. 2021 !

ONLINE KOLEDA

NÁVŠTĚVOU ON-LINE KOLEDY

Navštivte ONLINE koledu na www.trikralovasbirka.cz, napište PSČ 284 01 nebo Vaší obce či města a přispějte do ONLINE kasičky přímo sociálním službám Oblastní charity Kutná Hora.

Až Vám koledníci zazpívají, přehrajte si požehnání Mons. Josefa Suchára z Neratova, vyberte si dárek a podpořte charitní práci.

Pomozte s návštěvou ONLINE koledy také svým rodičům a prarodičům.

Potvrzení o daru vám vystaví Charita ČR v tomto odkaze.

tks_pokladničky2

PŘÍSPĚVKEM DO POKLADNIČEK

Koledujeme mimořádně od
1. do 24. ledna 2021.

Zde je seznam zapečetěných pokladniček umístěných ve Vašich městech a obcích.

K+M+B 2021?
Požehnání domů obvykle konají koledníci v průběhu tříkrálové sbírky. Na stolcích v kostele Matky Boží Na Náměti a v chrámu sv. Barbory vždy před nebo po skončení bohoslužby jsou k dispozici posvěcené křídy.V klášterním kostele v Poděbradově ulici denně 8.00 – 16.00.

Sdílejte koledu na facebooku nebo Instagramu jako správný KING.

 

NABOR_ROUSKA_AKTUALITY_HP_539x360_1

FINANČNÍM DAREM

 • ÚČET: 66008822/0800
  variabilní symbol: 77705011
  Česká spořitelna a.s.

  Tento účet s variabilním symbolem je přímo určen pro Vaše finanční dary pro Tříkrálovou sbírku Oblastní charitu Kutná Hora.
 • Rychlou QR platbou

  QR PLATBA

  Načtěte si do aplikace mobilního bankovnictví QR kód a zadejte příjemce Oblastní charita Kutná Hora.
IMG_0042_foto_Jakub_Žák_small

HLAVNÍ ZÁMĚR TŘÍKRÁLOVÉ SBÍRKY  2021

Svými dary přispějete na automobil pro stále se rozšiřující terénní služby pro klienty Občanské poradny a pro lidi bez domova, na činnost Dobrovolnického centra a na prorodinné aktivity center Kopretina, Domek a Maják.

Děkujeme Vám! Velmi si Vaší pomoci vážíme. Oceníme ji více než kdykoliv jindy.

Kde také pomáhá Tříkrálová sbírka 2020?

tks2

KONTAKTY NA KOORDINÁTORKY TŘÍKRÁLOVÉ SBÍRKY OBLASTNÍ CHARITY KUTNÁ HORA

 

Jindřiška Vinická: jindriska.vinicka@kh.hk.caritas.cz, tel. 733 755 972
Pavlína Licková: pavlina.lickova@kh.hk.caritas.cz, tel. 776 712 008
Markéta Sieglová: marketa.sieglova@kh.hk.caritas.cz, tel. 731 598 866

Daránek dětem: Dětství Adélky v Domě pro matky v tísni
12. dubna 2021 Charita Česká republika

Daránek dětem: Dětství Adélky v Domě pro matky v tísni

Adélka bydlela s maminkou a mladší sestrou v jednom pokoji malého panelového bytu; druhý pokoj obývali děda a babička. Společná kuchyň byla tak malá, že se v ní museli střídat. Adélka má ještě pradědečka, a když se mu přitížilo a už se o sebe nedokázal postarat, vzala si ho rodina k sobě. V nevelkém bytě se tak ještě víc mačkali a čtvrťačka Adélka přišla v době distanční výuky o jakoukoli možnost soustředit se na učení. Nemohla si ani v klidu volat s kamarády, kteří jí moc chybějí.

Charita přináší zdraví i v době pandemie
7. dubna 2021 Charita Česká republika

Charita přináší zdraví i v době pandemie

Ještě před rokem nám zdraví připadalo jako něco zcela samozřejmého. Nemoc byla pro mladého člověka synonymem chřipky, málokdy něčeho závažnějšího, co by mělo vliv na jeho každodenní život. Choroby tak byly spojeny spíše se stářím. Než se však rok s rokem sešel, je nemoc strašákem pro staré i mladé. Daleko více si uvědomujeme cenu vlastního zdraví a připomínáme si to i dnes, kdy slavíme Světový den zdraví.

Daránek dětem: Sportovní přání čtyř sourozenců
6. dubna 2021 Charita Česká republika

Daránek dětem: Sportovní přání čtyř sourozenců

Janička, Jitka, Dominik a Petr jsou čtyři sourozenci ve věku od devíti do čtrnácti let. Paní Jitka je samoživitelka. Bydlí v podnájmu ve vesnici, odkud děti donedávna denně pěšky doprovázela do nedalekého města do školy. Rodina musí vyžít z dávek, protože skloubit péči o čtyři školáky se zaměstnáním se paní Jitce nedaří – a v době distanční výuky je to nemyslitelné.

Sbírka na pomoc dětem: Charita představuje velikonočního Daránka!
1. dubna 2021 Charita Česká republika

Sbírka na pomoc dětem: Charita představuje velikonočního Daránka!

Říkají mu Daránek. Jméno dostal podle darů, kterými pomáhá dětem. Je symbolem bezpečí domova, potřebné péče i rovných příležitostí na startu do života. Připojte se k velikonoční vlně dobrých skutků a podpořte jeho poslání, aby to ti nejmenší měli co nejlehčí. Charita Česká republika spouští výzvu pomoci s názvem Daránek dětem. Její výtěžek pomůže těm nejpotřebnějším: dětem, kterým v Česku hrozí sociální vyloučení.

Velikonoční přání
29. března 2021 Charita Česká republika

Velikonoční přání

Letošní velikonoční svátky budou kvůli současné epidemické situaci opět provázet mimořádná opatření, která nám nedovolí je slavit společně. Pojďme je přesto přivítat s nadějí a vírou, že po každém konci přichází nový začátek. Nezapomeňme ani v této nelehké době myslet na všechny, kteří nás potřebují.

Rovnodennost v sedlecké katedrále přispěla do Tříkrálové sbírky
26. března 2021 Články

Rovnodennost v sedlecké katedrále přispěla do Tříkrálové sbírky

Jarní paprsek doputoval sedleckou katedrálou Nanebevzetí Panny Marie a svatého Jana Křtitele v sobotu 20. března. Děkujeme všem dárcům, kteří během přímého přenosu přispěli částkou 3 800,-- Kč do Tříkrálové sbírky.

Krizové linky radí: Zachovejme si zdravý rozum a věřme, že krizi zvládneme
23. března 2021 Charita Česká republika

Krizové linky radí: Zachovejme si zdravý rozum a věřme, že krizi zvládneme

Už přes rok se potýkáme s pandemií koronaviru, která významně zasáhla do životů téměř všech lidí na naší planetě. Onemocnění přineslo obavy ze šíření infekce a také mnoho změn, spojených s vládními opatřeními. Na řadě lidí se pandemie a s ní související restrikce podepsaly psychicky. O podpoře po telefonu a působením pandemie na lidskou psychiku jsme hovořili se Zdeňkou Švancarovou, vedoucí celostátní Linky důvěry Oblastní charity Blansko.

„Finanční škrty v sociálních službách jsou nepřijatelné,“ vzkazuje Senát české vládě
22. března 2021 Charita Česká republika

„Finanční škrty v sociálních službách jsou nepřijatelné,“ vzkazuje Senát české vládě

Česká vláda se navzdory připomínkám řady nevládních neziskových organizací rozhodla nerespektovat doporučení Evropské komise o výši alokace Evropského sociálního fondu plus (ESF+) a navrhla přesunout část prostředků do infrastrukturního Fondu soudržnosti. Proti krácení evropských financí v oblasti zaměstnanosti a sociálních služeb, které česká vláda v brzké době plánuje a které budou mít negativní dopady na sociálně slabé, se vyslovil také Senát Parlamentu ČR. 

Poslanci vykostili exekuční novelu, byznys s exekucemi bude pokračovat
19. března 2021 Charita Česká republika

Poslanci vykostili exekuční novelu, byznys s exekucemi bude pokračovat

Novelizace exekučního řádu, o které jednali poslanci na plénu Podvýboru pro problematiku exekucí, insolvencí a oddlužení v úterý 16. března a také na Ústavně právním výboru (ÚPV) ve středu 17. března, usnula na mrtvém bodě. Vládní strany nemají zájem na zbytečně tvrdém a téměř pro nikoho (kromě velkých exekutorských firem) výhodném předpisu nic měnit.

Rozhovor s Markétou Sieglovou, dnes již bývalou vedoucí Střediska Na Sioně
19. března 2021 Články

Rozhovor s Markétou Sieglovou, dnes již bývalou vedoucí Střediska Na Sioně

Před 16 lety Mgr. Markéta Sieglová společně se dvěma kolegyněmi Mgr. Jolanou Skalníkovou a Bc. Marií Teplou založily Středisko Na Sioně Oblastní charity Kutná Hora, které se věnuje zdravotně znevýhodněným dětem a jejich rodinám.

Rok svatého Josefa, pěstouna Ježíše
18. března 2021 Diecézní katolická charita Hradec Králové

Rok svatého Josefa, pěstouna Ježíše

V pátek 19. března slavíme svátek svatého Josefa, kterému papež František zasvětil letošní rok 2021. Svatý Josef se ujal Marie s Ježíškem, kterému se stal pěstounem. Jako hlava Svaté rodiny ochraňuje i ostatní rodiny a je také patronem lidí v nebezpečných situacích, trpících, donucených k útěku a osamocených, kterým pomáhá i Charita. Stovkám pěstounských rodin jsou oporou také Charity v našich regionech i v této nelehké době.

Sociální práci není vidět, přesto dokáže projasnit životy
16. března 2021 Charita Česká republika

Sociální práci není vidět, přesto dokáže projasnit životy

Dokáží změnit lidské osudy k lepšímu. Sociální pracovníci a s nimi zaměstnanci v sociálních službách dokáží rozmotat problémy společenského vyloučení, domácího násilí, šikany, drog i složitých rodinných vztahů. Poskytují potřebnou podporu, pomoc a péči. Přesto se o nich málo mluví a jejich „neviditelná“ práce nebývá doceněna. Její přínos si proto připomínáme v úterý 16. března 2021, kdy slavíme Světový den sociální práce.

Zastavme exekuční nevolnictví, vyzývá arcibiskup Graubner
15. března 2021 Charita Česká republika

Zastavme exekuční nevolnictví, vyzývá arcibiskup Graubner

V úterý 16. března bude jednat Podvýbor pro problematiku exekucí, insolvencí a oddlužení Ústavně právního výboru Poslanecké sněmovny PČR. Na programu je jediný bod – zapracování několika desítek připomínek k vládnímu návrhu zákona, jehož cílem je pomoci lidem stiženým exekucí. Neúměrně dlouhé projednávání novely zákona spolu s dopady současné epidemiologické situace negativně zhoršují ekonomickou situaci těch nejzranitelnějších.

Rok s covidem – Charita stojí po boku nemocnicím a pomáhá zoufalým
8. března 2021 Charita Česká republika

Rok s covidem – Charita stojí po boku nemocnicím a pomáhá zoufalým

Po téměř rok trvající pandemii došlo k situaci, kdy se české nemocnice ocitly na hraně svých kapacit. Mnozí se snaží jejich vyčerpaný personál podpořit a zdravotní sestry z Charity mají vlastní recept, jak přetíženým zdravotníkům odlehčit: stojí nemocničním týmům po boku, pracují takzvaně v druhé linii. Pacienty ihned po hospitalizaci doléčují u nich doma, v rámci domácí zdravotní péče. Až 1 580 charitních sester se ročně postará o více než 47 tisíc pacientů. 

Jarní paprsek poputuje sedleckou katedrálou online pro Tříkrálovou sbírku
3. března 2021 Články

Jarní paprsek poputuje sedleckou katedrálou online pro Tříkrálovou sbírku

První jarní paprsky putující po hlavní lodi sedlecké katedrály online v sobotu 20. března od 17:00 na YouTube kanálu farnosti Sedlec – Kutná Hora.

Česká vláda rozhodla o 10% snížení evropských peněz na sociální projekty
2. března 2021 Charita Česká republika

Česká vláda rozhodla o 10% snížení evropských peněz na sociální projekty

Navzdory připomínkám řady nevládních neziskových organizací vláda 1. března rozhodla snížit podíl financí čerpaných prostřednictvím Evropského sociálního fondu (ESF+) ve prospěch infrastrukturního Fondu soudržnosti (FS), což dopadne na sociálně slabé. Rozhodnutí vlády je sice konečné, ale náš boj pokračuje. Snažíme se apelovat na Evropskou komisi, která bude tento převod ještě schvalovat.

Samoživitelkám pomáhají diváci České televize
1. března 2021 Charita Česká republika

Samoživitelkám pomáhají diváci České televize

Neuvěřitelných devět a půl milionu korun poslali diváci adventního koncertu České televize na pomoc rodičům samoživitelům. O jejich rozdělení mezi potřebné z celé republiky se postará Charita, která byla partnerem koncertu. Neúplné rodiny v tíživé situaci se mohou o pomoc přihlásit v nejbližší Charitě. Těch je po republice přes 300.

Do uzavřeného Trutnova přináší Charita naději
26. února 2021 Diecézní katolická charita Hradec Králové

Do uzavřeného Trutnova přináší Charita naději

Oblastní charita bezprostředně zareagovala na zhoršenou epidemickou situaci v okrese Trutnov, který byl uzavřen již v únoru, a ve spolupráci s nemocnicí otevřela testovací místo pro širokou veřejnost v místním UFFO.

Výzva vládě: Charita znovu žádá o nekrácení Evropského sociálního fondu
22. února 2021 Charita Česká republika

Výzva vládě: Charita znovu žádá o nekrácení Evropského sociálního fondu

Vláda České republiky na svém zasedání 22. února 2021 naposledy projedná alokaci ESF+ a návrh Pravidel pro spolufinancování, jak jej předložilo Ministerstvo financí. Nyní je tedy poslední šance její dosavadní rozhodnutí zvrátit. Napsali jsme proto novou výzvu české vládě.

Tříkrálové pokladničky rozpečetěny, vybralo se 80 milionů korun. Děkujeme!
22. února 2021 Charita Česká republika

Tříkrálové pokladničky rozpečetěny, vybralo se 80 milionů korun. Děkujeme!

Příspěvky v pokladničkách Tříkrálové sbírky jsou sečteny a výsledná částka z nich dosáhla celkem 52,3 milionu korun. Dalších téměř 24 milionů přinesla on-line koleda na webových stránkách sbírky a přes 4 miliony doputovaly od štědrých dárců přes DMS. Celkem tak letošní Tříkrálová sbírka přinesla potřebným téměř 80,3 milionu. Koleda ale ještě nekončí, on-line i pomocí DMS lze totiž sbírku podpořit až do konce dubna.

Začíná postní období
17. února 2021 Články

Začíná postní období

Postní almužnou 2021 přispějete třem indickým dětem na vzdělávání v projektu Adopce na dálku.

Výsledky Tříkrálové sbírky 2021
11. února 2021 Články

Výsledky Tříkrálové sbírky 2021

Naše upřímné poděkování při letošní netradiční Tříkrálové sbírce všem dobrovolníkům, organizátorům, darcům i partnerům.

Děkujeme za podporu Philip Morris ČR
11. února 2021 Články

Děkujeme za podporu Philip Morris ČR

Tříkrálová sbírka pro zaměstnance a mimořádná covidová podpora lidem bez domova a metody videotréninku interakcí pro zdravotně znevýhodněné děti.

Zahrajte si s námi Poznávačku Kutné Hory
9. února 2021 Články

Zahrajte si s námi Poznávačku Kutné Hory

Pracovníci Centra Maják připravili poznávací soutěž nejen pro děti a mládež z Klubů Kotva a Maják. Každé pondělí, úterý a ve středu jsou zveřejněny na FB Centra Maják fotografie části budovy, nebo památky z města Kutné Hory s malou nápovědu. Úkolem je zjistit část, které budovy, nebo památky, se na fotografích nachází.

Poslanci se sejdou k novelám exekucí a insolvencí
5. února 2021 Charita Česká republika

Poslanci se sejdou k novelám exekucí a insolvencí

Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny PČR k novelám exekučnímu řádu a insolvenčního zákona by se měla sejít ve středu 10. února. Na programu je jednání o reformě exekucí (2. čtení) a zkrácené oddlužení podle standardu EU (1. čtení).