Uspěli jsme "S babi na drátě"
2. října 2020 Články

Uspěli jsme "S babi na drátě"

Dobrovolnické centrum uspělo v grantové výzvě T-Mobile Pomáháme 2020. Díky finačním prostředkům zakoupíme tablety a notebooky do dobrovolnického programu, který realizujeme v kutnohorské a čáslavské nemocnici.

TMO_Pomahame 300x300 v1

Každý dospělý člověk umí pracovat s tabletem. Zavolat přes WhatsApp nebo FaceTime je pro něj hračkou. U starých lidí je vztah k moderním technologiím komplikovaný. O to víc, pokud jsou pacienty v nemocnicích. "Na oddělení LDN často jen posedávají nebo polehávají na lůžku, málokdy sami začnou konverzaci, uzavírají se do sebe, nedůvěřují okolí a nechtějí se obracet na přetížený personál. Pod vlivem dlouhé izolace způsobené letošní pandemií očekáváme další velké zhoršení psychického stavu našich klientů," říká Jindřiška Vinická, vedoucí Dobrovolnického centra.

Pacienta odvézt domů nemůžeme, ale díky úspěšnému grantu T-Mobile Pomáháme 2020 můžeme na chvili dovézt domov k němu. A to prostřednictvím moderních technologií. Projektem "S babi na drátě" se nám podařilo získat finanční prostředky na nákup tabletů a notebooku. Díky šikovnému týmu mladých dobrovolníků, kteří fungují jako společníci pro pacienty oddělení a přes sociální pracovnici se spojíme s rodinou pacienta. A nezapomeneme ani na ty, kteří vlastní rodinu nemají nebo na ně zapomíná. V takovém případě může dobrovolník pro práci s klientem využít notebook k procvičování paměti nebo zlepšení orientačních schopností.

V rámci projektu plánujeme uspořádat cyklus přednášek pro studenty středních škol na téma stáří, odcházení. Přednášky povedou odborníci z praxe - zdravotníci nebo pečovatelé, kteří se starými lidmi denně pracují.

Mgr. Marcela Mommersová

specialista komunikace a PR
Tel.: 607 714 535 E-mail: 88EmV-548hzwVbigc8m%C9.43dkmRb~lWlkmb