V jarním kole potravinové sbírky jste darovali 1340 kg potravin a hygienických potřeb lidem v nouzi Zobrazit fotogalerii
24. dubna 2023 Články

V jarním kole potravinové sbírky jste darovali 1340 kg potravin a hygienických potřeb lidem v nouzi

Do sobotní potravinové sbírky jste darovali 1340 kg trvanlivých potravin a hygienických potřeb. Děkujeme všem, kteří přispěli, dobrovolníkům a charitním zaměstnancům kutnohorského Střediska Racek a Centra Domek v Čáslavi za organizaci sbírkového dne.

Děkujeme všem dárcům, kteří se v sobotu 22. dubna zapojili do potravinové sbírky. V kutnohorském supermarketu Billa jste darovali 620 kg a v čáslavském Kauflandu 720 kg trvanlivých potravin a hygienických potřeb. Pomohli jste nám tím, alespoň na nějakou chvíli, zaplnit sklad potravin pro lidi, kteří se ocitli v obtížné životní situaci. Nestihli jste darovat v sobotu?  Stále je možnost zapojit se do sbírky v on-line obchodech Košík.cz, Rohlík.cz a iTesco.cz, a to až do 2. května. Preferované jsou především konzervy, dětské výživy, instantní polévky, trvanlivé mléko, olej, rýže a luštěniny, těstoviny a základní i dětská drogerie.

Děkujeme všem dobrovolníkům a našim charitním zaměstnancům, kteří se obětavě zapojili do celého sbírkového dne. Vážíme si také ochoty a vstřícnosti zaměstnanců zapojených obchodů.

Jarní kolo celorepublikové Sbírky potravin vyneslo v 1540 prodejnách 394 tun potravin, z nichž lze připravit až 788 000 porcí jídla. Zákazníci rovněž přispěli 44 tunami základní drogerie a hygienických potřeb, které potravinové banky lidem v nouzi také poskytují.

Mgr. Marcela Mommersová

Specialistka komunikace, PR
Tel.: 607 714 535 E-mail: 88EmV-548hzwVbigc8m%C9.43dkmRb~lWlkmb